Gdzie znajdę dobrego adwokata rodzinnego – Warszawa albo okolice mnie interesują.

Gdzie znajdę dobrego adwokata rodzinnego – Warszawa albo okolice mnie interesują.

Postby Jacek_Kondrat » Mon Oct 02, 2017 8:35 pm

Poszukuję adwokata rodzinnego w Wawie, albo gdzieś w miastach ościennych, bo moja była małżonka już mnie wyprowadza z równowagi. Chodzi o prawa rodzicielskie. Generalnie mam przyznane widywanie się z dzieckiem przez kilka godzin w tygodniu, a ona mi ten czas skutecznie ogranicza. Dużo pracuję i rzeczywiście nie mam kiedy z małym się widziec, ale czasem jest tak, że wiem, że są w domu, a ja też mam wolne, to chciałbym się z synkiem zobaczyć, a ta mi wypala, że nie! Chcę więc wymóc prawnie na niej to, żeby mi zagwarantowała dostęp do dzieciaka.

Jacek_Kondrat

Postby Dioscuri » Mon Oct 02, 2017 11:04 pm

Straszne jest to, jak czasem z zemsty jedno albo drugie potrafi ograniczać dostęp rodzica do dziecka, przy czym najbardziej tęskni maluch…
Dioscuri

Postby meiokaPL » Mon Oct 02, 2017 11:33 pm

A może zamiast angażować prawnika, to wypracujcie sobie jakiś harmonogram? Na przykład, że bierzesz synka w weekend do siebie? To zawsze jakieś rozwiązanie.
meiokaPL

Postby Jacek_Kondrat » Tue Oct 03, 2017 2:04 am

Problem w tym, że moja praca jest taka, że nie wiem, kiedy mnie wezwą. Tutaj nie ma jasnego harmonogramu, czasem nawet w święta muszę się poderwać z tyłka i jechać do biura, albo też i rzucą mnie gdzieś w świat. Żeby nie było, spodziewam się, że czasem rzeczywiście młody nie mógłby się ze mną spotkać, ale to już jest któryś raz z rzędu!
Jacek_Kondrat

Postby Dzięcioł » Tue Oct 03, 2017 2:50 am

ewidentnie baba Ci po prostu utrudnia kontakt z zemsty i niechęci do Ciebie, krzywdząc przy tym Waszego syna. Nie wiem, czy to coś pomoże, ale tutaj widzę, że jest jakiś adwokat rodzinny z Warszawy: http://prosterozwody.pl/. Są tutaj dość rzetelne informacje i wygląda na to, że chyba są obyci w prawie rodzinnym.
Dzięcioł

Postby Utulona » Tue Oct 03, 2017 3:14 am

Tak łatwo oceniacie kobietę, a może sam założyciel tematu jest sporo winien? Ktoś się nad tym zastanawiał?
Utulona

Postby Dzięcioł » Tue Oct 03, 2017 3:43 am

Jeśli sąd zasądza, że rodzic ma prawo się widywać przez określony czas w tygodniu ze swoim dzieckiem czy dziećmi, to drugi małżonek nie powinien mu w tym przeszkadzać. Najwyraźniej taki wyrok też zapadł z jakiegoś powodu, w sensie, że gdyby był złym rodzicem, to by mu bardziej ograniczono prawa, a tymczasem… standardowy wyrok.
Dzięcioł

Postby Utulona » Tue Oct 03, 2017 6:02 am

Ja tam przekonana nie jestem
Utulona

Postby Jacek_Kondrat » Tue Oct 03, 2017 7:38 am

Skontaktowałem się z prawnikami z tej strony prosterozwody.pl i umówiłem się na konsultację. Zobaczymy, co mi powiedzą, przede wszystkim, jakie mam szansę.
Jacek_Kondrat

Postby Dzięcioł » Tue Oct 03, 2017 8:19 am

Ja za Ciebie będę trzymać kciuki. Zdecydowanie zbyt wielu ojców wciąż cierpi na niesprawiedliwych wyrokach w sprawie opieki nad dzieckiem, może tutaj przynajmniej Tobie się uda zawalczyć o sprawiedliwość.
Dzięcioł

Next

Return to Rodzina na forum

User Control Panel