Gdzie warto kupić gotowe masy do obkładania tortów?

Postby DorotaFaber » Mon Jul 24, 2017 1:34 am

Dzień dobry. Czy macie rozeznanie, gdzie warto zamowic gotowe masy cukrowe do obkładania tortów? Podobno tego rodzaju wyroby dają możliwość stworzenia rozmaitych interesujących dekoracji na rózne torty okolicznościowe.
DorotaFaber

Postby meiokaPL » Mon Jul 24, 2017 4:15 am

Ja również chetnie się dowiem, gdzie można nabyć gotowe masy do obkładania tortów. Od czasu do czasu piekę i dekoruję torty, ale gotowej cukrowej masy plastycznej jeszcze nie stosowałam.
meiokaPL

Postby Utulona » Mon Jul 24, 2017 4:26 am

Ja zamawiam gotową masę cukrową w sklepie online, który odnajdziecie w necie pod adresem https://www.sweetpaste.pl/. Są tam dostępne opakowania z masą cukrową w kolorze różowym, zielonym, niebieskim, żółtym, czerwonym, białym oraz czarnym. Wyroby te pochodzą od renomowanych producentów, którzy do barwienia masy nie używają syntetycznych barwników. Ich produkty nie są genetycznie modyfikowane i są odpowiednie dla wegetarian oraz wegan.
Utulona

Postby DorotaFaber » Mon Jul 24, 2017 5:47 am

Przyznaję, że zainteresowała mnie ta propozycja. A wiesz może, co oprócz cukru znajduje się w składzie dostępnych tam mas do tortów?
DorotaFaber

Postby Utulona » Mon Jul 24, 2017 7:58 am

Z tego co kojarzę, to oprócz cukru w składzie masy znajduje się przede wszystkim skrobia kukurydziana, syrop glukozowy, tłuszcz roślinny, zagęszczacz oraz naturalny barwnik i aromat.
Utulona

Postby DorotaFaber » Mon Jul 24, 2017 9:45 am

Aha, a więc skład masy wydaje się całkiem niezły. A możesz mi jeszcze napisac, w jaki sposób obkłada się tort gotową masą cukrową?
DorotaFaber

Postby Utulona » Mon Jul 24, 2017 10:11 am

Na początku masę cukrową należy lekko spłaszczyć, a potem rozwałkować na posypanym cukrem pudrem kuchennym blacie. Po uprzednim schłodzeniu tortu nakłada się na niego obiema rękami rozwałkowaną masę. Nastepnie masę należy dokładnie wygładzic na górze i po bokach tortu za pomocą packi. Na koniec odcina się wystającą na dole falbanę masy. Więcej informacji na temat własciwego stosowania masy do obkładania tortów znajdziesz na stronie internetowej https://www.sweetpaste.pl/masy-do-obkladania-tortow,3,9.html. Po kilku zastosowaniach masy cukrowej przekonasz się, że obkładanie nią tortu to nic trudnego.
Utulona

Return to O wszystkim innym

User Control Panel