Krzesło toaletowe czy nakładka na sedes?

Postby harvester » Thu Mar 17, 2016 6:40 am

Jestem w trakcie remontu łazienki, przystosowuję ja do potrzeb osoby niepełnosprawnej, mianowicie mojego syna i chciałbym sprawić mu jak najlepsze warunki. Chciałbym sie jednak doradzić osób które mają podobne doświadczenia o to czy wybrać nakładkę czy kupić krzesło toaletowe? Co się lepiej sprawdza w praktyce?
harvester

Postby Angina » Thu Mar 17, 2016 8:57 am

Cięzko ci tak jednoznacznie doradzić bo i jedno i drugie ma swoje zalety. Akurat my dla naszej babci zdecydowaliśmy się na krzesło jako przenośne WC i jak dla starszej schorowanej osoby naprawdę było to trafione rozwiązanie. Babcia musiała przechodzić przez całe mieszkanie żeby skorzystać z toalety, często kończyło się to upadkiem, a tutaj tego problemu nie było. Natomist jeśli chodzi o twojego syna, cóż nie wiem, może go zapytaj co woli?
Angina

Postby Jacek_Kondrat » Thu Mar 17, 2016 9:07 am

Hmm, skoro robisz remont łazienki, to może lepiej byłoby kupić nakładkę na sedes. W gruncie rzeczy nie wiem ile lat ma twój syn, ale wiesz, z racji tego, że jest twoim synem na pewno jest młodszy od ciebie, więc idąc tym tropem, młody chłopak chyba lepiej będzie się czuł korzystając z łazienki niż z krzesła. No o ile oczywiście zdrowie mu na to pozwala.
Jacek_Kondrat

Postby harvester » Thu Mar 17, 2016 10:07 am

Mój syn jest niepełnosprawny, ale radzi sobie samodzielnie rękami, więc również myślałem w pierwszej kolejności o zakupie nakładki na sedes, zwłaszcza że pozwoli ona mojemu synowi samodzielnie korzystać z toalety no i będzie się czuł z pewnością bardziej komfortowo.
harvester

Postby Darmozjadka » Thu Mar 17, 2016 12:53 pm

Może odbiegnę od tematu, bo obecnei i my z męzem przymierzamy się do remontu łazienki. Chciałabym podpytać jakie rozwiązanie wybrałes jeśli chodzi o kąpiele, prysznic czy wannę?
Darmozjadka

Postby harvester » Thu Mar 17, 2016 1:18 pm

No w tym zakresie nie było kompromisów i w miejsce tradycyjnej wanny została wstawiona profesjonalna wanna dla niepełnosprawnych Zgodnie z żoną uznaliśmy że to najlepsze rozwiązanie, na lata tak naprawdę. Korzystanie z tej wanny pozwala synowi samodzielnie dbać o higienę a i my nie boimy się, że coś mu się może złego przytrafić podczas kąpieli.
harvester

Postby Darmozjadka » Thu Mar 17, 2016 1:50 pm

Aha, no fajnie. U mnie niestety łazienka jest tak mała że nie zmieści się nic więcej oprócz prysznica. Ale fajnie że tak dbacie o syna no i zazdroszczę komfortu w mieszkaniu :)
Darmozjadka

Return to Rodzina na forum

User Control Panel