Jak przebiega wdrażanie ISO?

Postby Utulona » Sun May 21, 2017 10:20 pm

Dzień dobry. Mam pytanie: jak przebiega wdrażanie ISO w firmie i czy jest to opłacalna inwesty-cja?
Utulona

Postby Oprawka » Mon May 22, 2017 1:00 am

Z tego co mi wiadomo, najpierw dobrze jest przeprowadzić w firmie audyt wstępny, a następnie zająć się projektowaniem systemu i opracowaniem dokumentacji. Następnym etapem jest wdraża-nie systemu, czyli wdrażanie postanowień zapisanych w poszczególnych działach i obszarach fir-my. Potem przeprowadza się audyt wewnętrzny, a na końcu audyt certyfikujący.
Oprawka

Postby Kajko » Mon May 22, 2017 1:16 am

U mnie w firmie mniej wiecej tak to własnie przebiegało. Najwazniejszym etapem wdrażania ISO był właśnie audyt certyfikacyjny przeprowadzony przez sprawdzoną firme, która o swojej ofercie certyfikacji systemów zarządzania pisze pod adresem internetowym pcc-cert.pl/certyfikacja-iso-systemy-zarzadzania/. Po przeprowadzeniu audytu firma ta przy-znała nam certyfikat ISO, z którego jestesmy bardzo dumni. Teraz czeka nas jeszcze audyt nadzo-ru i audyt recertyfikacyjny.
Kajko

Postby Utulona » Mon May 22, 2017 2:47 am

A w jakim celu mają być przeprowadzone te audyty? Gdzie znalazłeś tę firme przyznającą certy-fikaty?
Utulona

Postby harvester » Mon May 22, 2017 5:39 am

Audyt nadzoru i audyt recertyfikacyjny są przeprowadzane w celu podtrzymania ważności certyfi-kacji ISO. W ten sposób firma PCC-Cert umożliwia zachowanie ciągłości certyfikacji sys-temów zarządzania. Utrzymanie ciągłości certyfikacji jest podobno nie mniej ważne niż samo przyznanie certyfikatu ISO. A firme znalazłem w Internecie. Zdecydowałem się skorzystać z jej usług, gdyż jej usługi wydały mi się profesjonalne i niedrogie.
harvester

Postby Utulona » Mon May 22, 2017 8:03 am

Rozumiem. Skontaktuje się z tą firma i dowiem się, w jakim zakresie ewentualnie mogłaby słuzyć pomocą mojemu przedsiebiorstwu.
Utulona

Return to O wszystkim innym

User Control Panel