Poprowadzenie kanalizacji pod drogą

Postby Kajko » Sun Jan 31, 2016 11:34 pm

Witam. Mam taką sprawę. Planuję budowę kanalizacji wodnej, ale problemem jest dla mnie to, że trzeba poprowadzić ją pod drogą. Czy da się jakoś uniknąć rozkopywania drogi?
Kajko

Postby Dzięcioł » Mon Feb 01, 2016 1:48 am

Dobrym rozwiązaniem są przeciski pod drogami, które zostały szczegółowo opisane na stronie wierceniasterowane.pl/przeciski-pod-drogami.php. Chodzi z grubsza o to, że pod drogą wykonuje się otwór i wbija rurę stalową w grunt. Można to zrobić za pomocą głowicy udarowej, siłowników hydraulicznych albo przebijaka – kreta. Wszystko wykonuje się pod powierzchnią drogi, więc nie trzeba rozkopywać nawierzchni i blokować ruchu.
Dzięcioł

Postby Landaryn » Mon Feb 01, 2016 2:17 am

Przeciski, szczególnie te wykonywane kretem, robione są tam, gdzie powstaje infrastruktura małych rozmiarów, np. przy wiejskiej posesji. W przypadku, gdy teren jest mocno zurbanizowany, lepiej zastosować przewierty horyzontalne.
Landaryn

Postby Dzięcioł » Mon Feb 01, 2016 4:15 am

Słyszałem o przewiertach horyzontalnych. Ich opis zamieszczono na stronie wierceniasterowane.pl/przewierty-horyzontalne.php. Wydaje mi się, że te przewierty to dobre rozwiązanie, gdy trzeba poprowadzić rurę pod mostem albo torowiskiem.
Dzięcioł

Postby Kajko » Mon Feb 01, 2016 6:36 am

A na czym te przewierty horyzontalne poolegają? Nie słyszałem wcześniej o nich.
Kajko

Postby Landaryn » Mon Feb 01, 2016 9:12 am

Do wiercenia używa się wówczas specjalistycznych żerdzi wiertniczych. Na głowicy wiercącej umieszcza się najpierw specjalną sondę sygnałową, której zadaniem jest sprawdzanie, czy w danym miejscu nie znajdują się już jakieś rury czy kable. Dzieki temu istniejąca już instalacja podziemna nie zostaje naruszona. Po wykonaniu pilotażu następuje drugi etap wiercenia. Tym razem do żerdzi wiertniczych przytwierdza się rozwiertak. Po rozwierceniu instaluje się rurę.
Landaryn

Postby Kajko » Mon Feb 01, 2016 11:23 am

Rozumiem. Mnie jednak bardziej interesują przeciski pod drogami niż przewierty horyzontalne. Moje otoczenie nie jest zurbanizowane, nie ma też mostu ani torów. A czy orientujecie się, ile może wynieść koszt takiego przecisku pod drogą?
Kajko

Postby Dzięcioł » Mon Feb 01, 2016 1:50 pm

Trudno mówić o konkretnych cenach. Podobno ceny można negocjować. Podsyłam Ci link do strony z cennikiem jednej z firm wykonujących takie przeciski - wierceniasterowane.pl/cennik.php. Bliższe szczegóły poznasz, gdy zadzwonisz do siedziby tej firmy.
Dzięcioł

Return to O wszystkim innym

User Control Panel