Jak być dobrą opiekunką w Niemczech?

Postby meiokaPL » Mon Aug 07, 2017 1:09 am

tak jak w temacie… jak być dobrą opiekunką w Niemczech? Planuję swój pierwszy wyjazd i szukam jakichś porad, wskazówek. Zachęcam do dyskusji.:) podzielcie się swoimi doświadczeniami.
meiokaPL

Postby Angina » Mon Aug 07, 2017 2:20 am

pierwszy raz wyjechałam trzy lata temu i zebrało się trochę doświadczeń.:) ogólnie każda rodzina jest inna – fajnie, jeśli już przed wyjazdem masz jakieś informacje na temat podopiecznego i zdążysz się do tego przygotować. Ludzie w różnym wieku, o różnej sprawności, zainteresowaniach… zawsze przydaje się uśmiech i pozytywne podejście.:)
Angina

Postby meiokaPL » Mon Aug 07, 2017 3:52 am

a co najmilej, co najgorzej wspominasz?:)
meiokaPL

Postby Utulona » Mon Aug 07, 2017 6:43 am

dla mnie najmilsze było poczucie, że jestem doceniana.:) nie dość, że ludzie byli dla mnie mili, to jeszcze dostawałam sporą wypłatę. U nas w kraju niestety mogłabym tylko o tym pomarzyć. Dobra opiekunka to osoba pogodna, gotowa do pomocy, fajnie jak dobrze gotuje i jest silna fizycznie, bo czasem trzeba się nadźwigać.:)
Utulona

Postby Angina » Mon Aug 07, 2017 6:56 am

najmilej… chyba jak koleżanka wyżej pisze, docenienie i wypłatę. Najgorzej tęsknotę za domem.:) jeśli szukasz jakichś porad to zerknij sobie tutaj http://laxocare.pl/artykuly/, publikują dosyć przydatne artykuły. Z różnych dziedzin.:) czas wolny z seniorem, gotowanie i tak dalej… dają też wskazówki jak poradzić sobie z barierą językową, bo niektórzy mają problem z przerzuceniem się na niemiecki.
Angina

Postby meiokaPL » Mon Aug 07, 2017 9:14 am

dziękuję za link, rzeczywiście ciekawe porady, poczytam sobie.:) problemu z językiem się nie boję, bo jestem dosyć otwarta i zawsze coś wymyślę… chyba nie wymagają super poprawności językowej?:) a jak radzić sobie z tęsknota za domem?
meiokaPL

Postby Darmozjadka » Mon Aug 07, 2017 10:33 am

nie, często wystarczy zwykła komunikatywność. Ja sobie z tęsknotą radziłam dzięki Internetowi, codziennie robiłam sobie z mężem video konferencje.;) miałam czas, nikt mnie nie gonił, co też podobało mi się w mojej pracy… byłam częścią rodziny. Jakbym miała nowych dziadków, fajnie się z nimi siedziało.:)
Darmozjadka

Return to O wszystkim innym

User Control Panel